Działalność
Poczdamfoto1 (Medium)
Wycieczka Słubice-Poczdam-Berlin-Tropical Island
  • Data wpisu:
  • 12 czerwca 2010

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Słubic i Frankfurtu n. Odrą, miast granicznych, prężnych ośrodków akademickich. Następnym etapem wycieczki była wizyta w Poczdamie, gdzie zwiedzaliśmy m.in. rokokowy kompleks pałacowo ogrodowy Sanssouci: (miniaturę Wersalu) z pięknymi fontannami, egzotycznymi pawilonami oraz z barokowymi pałacami. Następnie nastąpił przejazd do Nowego Ogrodu i zwiedzanie pałacu Cecilienhof, gdzie w 1945 r. podpisano Układ Poczdamski oraz spacer po starówce Poczdamu. Kolejny dzień był przeznaczony na zwiedzanie Berlina. Zobaczyliśmy m.in.: Reichstag, Bramę Brandenburską, resztki muru berlińskiego oraz symboliczny cmentarz ofiar komunizmu. Później podziwialiśmy zbiory Muzeum Pergamońskiego – największego w Europie muzeum świata antycznego oraz ruiny starego kościoła zwanego kościołem pamięci. Wjazd na wieżę telewizyjną umożliwił nam podziwianie pięknej panoramy miasta. Zwiedzanie Berlina zakończył  spacer nad brzegiem Sprewy. Ostatni dzień wycieczki przeznaczony był na błogie leniuchowanie. Udaliśmy się do Tropical Island Resort. Park ten to żar tropików w centrum Europy, miejsce gdzie można się poczuć jak na jednej z wysp Oceanu Spokojnego. W wycieczce brali udział także członkowie gierałtowickiego Kółka Rolniczego, Koła Gospodyń Wiejskich i inne osoby sympatyzujące z naszym stowarzyszeniem.