Działalność
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Wycieczka: Eger- Miszkolc: 19.06. – 22.06.2014r.
  • Data wpisu:
  • 11 lipca 2014

Eger to ciekawe miasto ze średniowieczną starówką, z wąskimi uliczkami podzamcza, zabytkowymi kościołami, XIX-wieczną bazyliką (druga co do wielkości na Węgrzech), barokowymi pałacami, XVIII-wiecznym liceum z obserwatorium astronomicznym. Nad miastem króluje świetnie utrzymany zamek. Na murach i w basztach zachowały się urządzenia obronne i armaty. Na każdym kroku kawiarenki i winiarnie z niepowtarzalną atmosferą, gdzie można ochłonąć od nadmiaru historycznych wrażeń.

Niezależnie od tego, z której strony zmierzamy do miasta, zawsze natkniemy się na rzędy bram do piwnic z winem i siedzących przed nimi winiarzy. Eger leży w dolinie, więc zjeżdżając w dół, widzi się wydrążone w zboczach wzgórz kilometrowej długości lochy zamienione w składy leżakujących win. My także udaliśmy się do piwnic z winem, na degustację win … i oczywiście zakupy.

A potem był Miskolc Tapolca i baseny jaskiniowe. Barlang furdo, czyli baseny jaskiniowe w MT stanowią jeden z najbardziej oryginalnych kompleksów basenowych na Węgrzech. Jego specyfiką jest lokalizacja w skalnych korytarzach i grotach naturalnych, samoistnych jaskiń, a część została wydrążona przez człowieka. Wrażenia są niesamowite, bo chociaż jaskiniowe korytarze są podświetlone, to panuje tam półmrok, a w niektórych miejscach jest wręcz ciemno. I atrakcji mnóstwo: bicze wodne, „rwąca rzeka”, masaże wodne…