Działalność
zb
Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej
  • Data wpisu:
  • 28 lipca 2013

Szwajcaria Saksońska – 30.05 – 02.06.2013r.
Drezno-Miśnia

Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Jicina i Dietenic, gdzie skonsumowaliśmy kolację w średniowiecznej restauracji i uczestniczyliśmy w programie artystycznym pt.: „Palenie Czarownic”.

W Dreźnie zwiedzaliśmy najsłynniejsze miejscowe muzea, zlokalizowane w gmachu Zwinger: Galeria Starych Mistrzów kryje m.in. „Madonnę Sykstyńską” – dzieło Rafaela Santi, „Śpiącą Wenus” Giorgione oraz bogatą kolekcję obrazów malarstwa włoskiego, holenderskiego i flamandzkiego. Przeszliśmy, z pod parasolami oczywiście, historyczną część Drezna, w tym podziwialiśmy zabytkowe centrum: Katedrę, w której pochowano członków Rodu Wettynów, Residenzschloss – dawna siedzibę Rodu Wettynów, plac Teatralny i przepiękny budynek Opery Drezdeńskiej.

Potem Miśnia. Muzeum Porcelany przy miśnieńskiej manufakturze obejrzeć trzeba. Udaliśmy się na pokaz rozpoczynający się krótkim filmem o historii manufaktury. Po projekcji przechodzi się kolejno przez 4 pomieszczenia, w których następuje prezentacja powstawania wyrobów, wszystko oczywiście z polskim komentarzem. Później podziwialiśmy niesamowite eksponaty wykonane z porcelany. W sklepie firmowym można kupić pamiątki, ale za takie ceny, że …. nie kupiliśmy nic.

Twierdza Konigstein, będąca jedną z największych atrakcji historycznych tego regionu, dzięki swojemu położeniu oraz zbudowanym obwarowaniom nigdy w swojej historii nie została zdobyta. Przez nas również, bowiem ulewa i bardzo silny wiatr spowodował, że wycofaliśmy się do autobusu. Później nastąpił przejazd do Stolpen i zwiedzanie zamku. Zamek rozsławiła w XVIII w. hrabina Cosel, która była więziona w Stolpen przez 49 lat. Jedna z zachowanych wież służyła jej za mieszkanie. Zaliczyliśmy także kurort Rathen. Cała wycieczka została zdominowana przez nieustannie padający deszcz, wiele atrakcji wyjazdu nas ominęło :( Po powrocie do domu, na terenach, które zwiedzaliśmy rozpoczęła się powódź…