Działalność
Holandia 156 (Medium)
Wycieczka do Holandii: Keukenhof – Amsterdam
  • Data wpisu:
  • 13 maja 2009

Pierwszy nasz przystanek w Holandii to – Keukenhof, czyli , największy ogród, który prezentuje kwitnące rośliny cebulowe – jedynym w swoim rodzaju, znanym na całym świecie.

Jest  też jedną z najpopularniejszych atrakcji Holandii. Rozciąga się na obszarze 32 h i co roku rozkwita tutaj ok.4,5 milionów tulipanów w 100 odmianach. Już od sześćdziesięciu dwóch lat ogród ten przyciąga miliony turystów z całego świata. Kolorowe kobierce rozścielone pośród majestatycznych drzew w parku i nad wodą, budzą prawdziwy zachwyt, a do tego jeszcze wystawy kwiatów w pawilonach, ogrody inspirujące, stworzone dla miłośników ogrodnictwa, by mogli czerpać z nich pomysły do swoich własnych ogrodów i ogródków, a także specjalne atrakcje dla dzieci – w Keukenhof można spędzić cały dzień, nie nudząc się ani chwili. Tutaj wiosna jest najpiękniejsza!

źródło danych: http://www.keukenhof.nl/en/319/polska-sercem-europy.html

Drugiego dnia wycieczki odwiedziliśmy Amsterdam. Miasto to jest znane jest nie tylko jako Wenecja Północy, ale także miasto rowerów. Na około 750 tys. mieszkańców. przypada 600 tys. rowerów, które używane są jako najpopularniejszy, i prawdopodobnie najszybszy środek lokomocji. Amsterdam jest miastem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, z wieloma świetnymi, historycznymi budynkami, a równocześnie z zaskakującymi atrakcjami jak dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych – Red Light District czy Muzeum Haszyszu i Marihuany. Główną atrakcją Amsterdamu są jego świetne muzea, jak znane na cały świat Rijksmuseum czy Muzeum Van Gogha. Nam udało się zwiedzić te muzea, podziwialiśmy także pracę złotników – szlifierzy diamentów. Zaliczyliśmy również przejażdżkę po kanałach amsterdamskich i niestety zapamiętaliśmy obraz miasta zaśmieconego, bowiem byliśmy w Amsterdamie dzień po obchodach urodzin królowej Beatrycze.