Działalność
stoisko nasza gmina nasz powiat
Śląskie Gody 2012
  • Data wpisu:
  • 30 czerwca 2012

Tradycyjnie, na początku czerwca, organizowane są w Gierałtowicach Śląskie Gody. W tym roku spotkaliśmy się na placu targowym w dniach 02.06 – 03.06, a impreza była połączona z jubileuszem 55-lecia gierałtowickiej Gminnej Biblioteki Publicznej. Członkowie naszego Stowarzyszenia przygotowali dla najmłodszych uczestników Śląskich Godów konkurs wiedzy o Gminie Gierałtowice z okazji jej 35-lecia. Pytania były różnej trudności, niektórzy skorzystali z koła ratunkowego, czyli dodatkowego pytanka. Wszyscy jednak otrzymywali nagrody, które sami sobie wylosowali z magicznego worka. Jak co roku ogromną popularnością cieszyła się lekcja makijażu – malowanie maluchom buzi w fantazyjne motywy. Tegoroczne Gody zaszczycili swoją obecnością m.in. Wójt Gminy Rudziniec Krzysztof Obrzut, wicewójt Gminy Rudziniec Andrzej Hosz, członek Zarządu Stowarzyszenia „Moja Gmina Nasz Powiat” pani Michalina Ryndak.