Działalność

Koncert odbędzie się 13 grudnia o godz. 16.00 w Domu Kultury w Knurowie-Szczygłowicach. Wystąpią na nim zespoły muzyczne i teatralne z DPS-ów działających na terenie powiatu, które co roku prezentują przedstawienia nawiązujące najczęściej do klimatu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Przed i w trakcie imprezy w holu szczygłowickiego domu kultury oferowane będą świąteczne stroiki, ozdoby i kartki, wykonane przez mieszkańców DPS-ów. Na uczestników koncertu czekać będzie ciasto, ufundowane przez właścicieli lokalnych piekarni i cukierni. Cały dochód z imprezy przekazywany zostanie na wsparcie organizacji świąt mieszkańców domów pomocy społecznej w Sośnicowicach, Kuźni Nieborowskiej, Pilchowicach, Knurowie i Wiśniczach.
Sstowarzyszenie Moja Gmina Nasz Powiat jest organizatorem całego przedsięwzięcia. Cegiełki – bilety można będzie także nabyć bezpośrednio przed koncertem.
 

Członkowie i sympatycy  „Stowarzyszenia „Moja Gmina Nasz Powiat” wspólnie kandydują do Rady Gminy Gierałtowice (lista nr 30) oraz Rady Powiatu (lista nr 25) jako KWW „Moja Gmina i Powiat”.

 

Kopia s1 (Small)Kopia s3 (Small)Kopia s2 (Small)Kopia s4 (Small)

Rożek.jpg (Medium)

 

Eger to ciekawe miasto ze średniowieczną starówką, z wąskimi uliczkami podzamcza, zabytkowymi kościołami, XIX-wieczną bazyliką (druga co do wielkości na Węgrzech), barokowymi pałacami, XVIII-wiecznym liceum z obserwatorium astronomicznym. Nad miastem króluje świetnie utrzymany zamek. Na murach i w basztach zachowały się urządzenia obronne i armaty. Na każdym kroku kawiarenki i winiarnie z niepowtarzalną atmosferą, gdzie można ochłonąć od nadmiaru historycznych wrażeń.

Niezależnie od tego, z której strony zmierzamy do miasta, zawsze natkniemy się na rzędy bram do piwnic z winem i siedzących przed nimi winiarzy. Eger leży w dolinie, więc zjeżdżając w dół, widzi się wydrążone w zboczach wzgórz kilometrowej długości lochy zamienione w składy leżakujących win. My także udaliśmy się do piwnic z winem, na degustację win … i oczywiście zakupy.

A potem był Miskolc Tapolca i baseny jaskiniowe. Barlang furdo, czyli baseny jaskiniowe w MT stanowią jeden z najbardziej oryginalnych kompleksów basenowych na Węgrzech. Jego specyfiką jest lokalizacja w skalnych korytarzach i grotach naturalnych, samoistnych jaskiń, a część została wydrążona przez człowieka. Wrażenia są niesamowite, bo chociaż jaskiniowe korytarze są podświetlone, to panuje tam półmrok, a w niektórych miejscach jest wręcz ciemno. I atrakcji mnóstwo: bicze wodne, „rwąca rzeka”, masaże wodne…

 

12 czerwca , o godz. 19.00, w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Gierałtowicach odbędzie się spotkanie z Tomaszem Rożkiem. Gość, znany dziennikarz  „Gościa Niedzielnego” i autor publikacji popularnonaukowych, opowie nam o swojej nowej książce pt.”KOSMOS”.

Serdecznie zapraszamy

1 2 3 5